kybun - terapii

kyBounder a kyBoot se obzvláště hodí pro regeneraci a terapii. Měkký podklad stimuluje tělo k permanentnímu pohybu a posiluje přitom chodidla, trup a spodnější vrstvy svalů.

Efektivní trénink na podložce kyBounder
Dr. Thomas Bochdansky, vedoucí oddělení pro fyzikální medicínu a rehabilitaci ve státní nemocnici Feldkirch/Rankweil, zkoumal účinky podložky kyBounder. Studie ukázala, že kyBounder má jednoznačně příznivější dopad na posturální (postojovou) stabilitu než tradiční PVC podložka. Tato intenzivní forma tréninku rovnováhy zlepšuje funkci hluboko položených svalů a také vede ke zmírnění bolesti, především v oblasti bederní páteře. Chůze a běh na kyBounderu redukují údery na klouby, protahují a zpevňují spodněji uložené svalové skupiny a zlepšují koordinaci.

Lékaři a fyzioterapeuti doporučují kyBoot
Měkký, pružný vzduchový polštářek boty kyBoot odpruží tvrdé nárazy při chůzi, šetří klouby a může zmírnit bolesti. Andreas Gösele-Koppenburg, vedoucí Švýcarského Olympijského zdravotního centra a ředitel Crossklinik Basel, je nadšený z dobrého tlumení a trojdimensionálního pohybu podrážky "walk-on-air". V rámci svého působení u národního bobařského týmu testoval v Kanadě botu jak při denním nošení, tak i při lehkých sportovních aktivitách. Gösele-Koppenburg potvrdil, že nošení boty je velmi komfortní a i po více hodinách velice příjemné. Tento známý sportovní lékař doporučuje botu také pacientům se špatnou klenbou chodidla, kteří mohou v botách kyBoot bez jakýchkoli vložek a přitom bezbolestně běhat. Fyzioterapeutka Erika Wissmann, doporučuje kyBoot ke zmírnění bolesti při zdravotních potížích s vbočeným palcem. Podrážka "walk-on-air" zanechává chodidlo zapadnout hluboko ve vzduchovém polštářku a rozděluje tlak na celou plochu chodidla. To umožňuje příjemný a bezbolestný běh.

Proprioceptivní trénink
Dr. med. Konrad Birrer, vrchní lékař FMH chirurgie, Sportovní medicíny SGSM/Luzern, poukazuje na důležitost propriocepce (vnímání pohybů těla a jrho polohy v prostoru) a proprioceptivního tréninku, čímž se předchází zraněním. kyBoot představuje efektivní nástroj pro takovýto trénink. Bota je extrémně pohodlná a může být nošena po celý den. Nestabilní podrážka vede k zesílení svalstva. kyBoot doporučuje především po zraněních v oblasti dolních končetin, při zaměstnáních vyžadujících dlouhé stání, u sportovců a pro seniory jako prevenci pádů.

kybun může být nasazen jako nástroj pro terapii či trénink u problémů jako:

  • těžké nohy
  • bolesti kloubů
  • stres
  • potíže s chůzí ve stáří
  • bolest zad
  • ischias (houser)
  • revma
  • bolesti kolen
  • patní ostruhy
  • problémy s meziobratlovými ploténkami
Terapie
Držení rovnováhy na podložce kyBounder
Lehký trénink pro seniory
Posilování svalstva
Dětská fyzioterapie