Rediscover the joy of being active with the kybun treadmill

kybun treadmill – Leave the pain behind!

V tomto listu nejsou žádné novinky.

A treadmill, very nice but what makes it stand out from the rest and where is the innovation?

It isn’t just the highly modern and stylish design, the careful selection of quality materials or the sophisticated technology that sets the kybun treadmill apart from other conventional treadmills.

Nejměkčí běžící pás na světě

KyTrainer je díky měkkému běžícímu pásu a mikrointervalům jedinečný. Změna rychlosti a sklonu v 15sekundovém taktu (mikrointervaly) nepřipustí žádné překyselení svalů. Pestrý trénink umožňuje více než 80 programů. KyTrainer je užitečný pro vrcholové sportovce i začátečníky.

Se stolem kyDesk a kyTrainerem trénujete, aniž byste  ztráceli čas.  Při zpomaleném nastavení intervalů můžete bez obtíží pracovat s notebookem, telefonovat nebo pročítat korespondenci. Navíc lze kyDesk přestavět do polohy příruční posilovny. Tak můžete bez problémů zvedat závaží a zase je odebírat.

KyTrainer je k dostání pouze ve Švýcarsku.  

Endless training options

Another advantage of the kybun treadmill is that the micro-interval training programme is not limited to a standard setting. The kybun treadmill allows you to create a training programme that is tailored specifically to each and every patient or customer, providing millions of different training programmes that focus on different aspects of the body!

kybun treadmill. Leave the pain behind!