Vynálezce MBT Karl Müller prezentuje světovou novinku kyBoot

V roce 1996 vynalezl švýcarský inženýr Karl Müller botu MBT a s funkcí „rolující se podrážky“ způsobil revoluci v obuvnickém průmyslu. S principem "walk-on-air" boty kyBoot zachází Müller ještě o krok dál. Co činí nejnovější vynález Karla Müllera tak jedinečným?

Od kulaté boty k systému „walk on air“
Měkká, pružná podrážka bot kyBoot je vlastně další generací MBT. Protože chtěl partner Karla Müllera zůstat u konceptu MBT, rozhodl se Karl jít vlastní cestou a v roce 2006 se od MBT odtrhl.

kyBoot v porovnání s MBT
Potřeba osvojit si běžeckou techniku u MBT je minulost. Nyní vklouznete do bot kyBoot a ihned zažijete jedinečný walk-on-air pocit. „V botách kyBoot  nechodíte, vznášíte se. Pocit walk-on-air je jedinečný“, vysvětluje Karl Müller. Každý krok vás na několik sekund přenese do stavu beztíže. Zvláštností je měkký, pružný vzduchový polštář. Ihned po nazutí ucítíte velmi dobré tlumení a optimální přizpůsobivost k tvaru chodidla. K dennímu nošení, procházkám, nebo turistice - kyBoot se nosí tak příjemně, že už si jej nikdy nebudete chtít sundat.

V následující tabulce porovnává Karl Müller své dva patenty.

kyBootMBT
vynalezeno v roce20061996
vynálezceKarl MüllerKarl Müller
vývojový stupeňsvětová novinka, podrážka walk-on-air první odvíjecí se podrážka
princip podrážkyvzduchový polštářtvar půlměsíce
pocitjemný, pružný, příjemnýodvinovací, kolébavý
speciální běžecká technikane, stačí  běžně užívatano, je třeba si zvyknout
komfortihned velmi pohodlnépo čase ano
účinekvelmi dobrý – nemůžete chodit špatněpři správné chůzi celkem dobrý
po delší době používáníjistější opěrapro hodně lidí příliš nestabilní
váhalehkáspíše těžká
designsportovníspeciální

Buďte fit a bavte se v botách kyBoot
Pro Hausi Leuteneggera je bota přesně tím, co k němu patří. Špičkový sportovec Beat Hefti v kyBoot regeneruje po závodech a Jörg Abderhalden by už nikdy ve své truhlářské branži nemohl kyBoot postrádat. S botou kyBoot může každý udělat něco pro své zdraví. A to bez vynaložení jakéhokoliv času! V botech kyBoot máte pocit, že stojíte na měkké, poddajné louce, která chodidlu umožňuje maximální volnost pohybu. Díky elasticitě a flexibilitě ve všech směrech pohybu se vaše svalstvo optimálně posiluje. kyBoot šetří klouby a řeší problémy s přepnutými svaly. Díky tomu, že se měkký, elastický materiál vždy dynamicky přizpůsobí chodidlu, je kyBoot ideálním řešením při problémech s chodidly jako např. vbočený palec a ostruhy na patách.

Názory / zákaznické reference

Event Alterszentrum Guggerbach in Davos

Event Alterszentrum Guggerbach in Davos

Für mich bietet der Schuh ein sehr angenehmes Gefühl. Ich denke für den Körper ist er anspruchsvoller als der MBT.

Romy Ziltener, Weesen am Walensee, Schweiz

Romy Ziltener, Weesen am Walensee, Schweiz

Ich hatte Rückenschmerzen und habe zusätzlich ein linkes Bein, das 2,5 cm zu kurz ist. Ich habe schon fast alles ausprobiert. Es handelt sich bei mir um einen Geburtsfehler. Zuerst trug ich einen MBT Schuh. Ich dachte, es sei das Allerbeste, aber ich konnte darin nicht gehen. Sogar die Spezialisten sahen, dass ich nicht laufen konnte. Ich sah mich weiter um und kam so auf den kyBoot. Dank einer Angestellten aus der Drogerie - sie gab mir den Schuh zum Probieren gleich mit - konnte ich diesen Schuh schon zu Hause ein wenig probieren. Ich war nicht von Anfang an überzeugt, es war ungewohnt und "schwabbelte" ein wenig. Sie hat auch gesagt, dass ich wohl Muskelkater bekäme. Diesen bekam ich nicht in der "Probezeit", sondern erst danach. Als ich das Ganze überstanden hatte, muss ich sagen, dass er wirklich super ist. Nie mehr kalte Füsse. Wir haben schon drei Paar, werde aber wieder einen kaufen.

Andy Egli, Fussballexperte und Ex-Nationalspieler, Bern, Schweiz

Andy Egli, Fussballexperte und Ex-Nationalspieler, Bern, Schweiz

Der MBT war eine Revolution, dieser kyBoot übertrifft alle meine Vorstellungen des Wohlbefindens beim Gehen, Laufen, Joggen und selbst beim Stehen.