kybun MechanoTherapy

In the 1980s, Karl Müller lived in a mud house in the middle of paddy fields in Korea for many years.

kybun MechanoTherapie

V 90. letech žil na rýžových polích v Koreji Švýcar Karl Müller. Zde poprvé pocítil příjemnou chůzi na měkké, elastické, jílovité zemi a její zdraví prospěšné výhody. Na základě poznatků z rýžových polí pak tento  inženýr vyvinul botu s kulatou podrážkou. Takto viklající se  podrážka s principem „podepřít, vést, tlumit“  tehdy neměla v obuvnickém průmyslu obdoby. Právě proto byla nejdříve vědci, lékaři i obuvníky zavrhována.

Od kutálející se boty k systému walk-on-air
Díky pozitivnímu působení na tělo dosáhla nakonec kulatá, vrávoravá podrážka světového ohlasu a prodalo se  jí více než 10 mil. kusů. Postavila smýšlení obuvnického průmyslu doslova na hlavu. Její princip byl už od více než 100 firem okopírován.

Karl Müller chtěl ale ještě  víc. Chtěl navodit dokonalý pocit nohou, jaký působí měkká pružná půda na rýžovišti a zprostředkovat ho modernímu člověku. Věřil v jeho  terapeutické účinky při celodenním chození či stání.  Proto v roce 2006 prodal značku MBT a založil značku úplně novou - kybun.

Pocit měkkého, elastického podkladu
kybun mechanoterapie Karla Müllera je věda, která své poznatky převedla v produkty. Ty dodávají příjemný pocit a nechávají působit měkká, pružná vlákna i ve vašich všedních, zaneprázdněných dnech. Po dlouholetém výzkumu a vývoji se Müllerovi a jeho týmu podařilo skvěle  imitovat pocit rýžového pole. Stání na měkké, elastické podložce kyBounder a chůze na podrážce ze vzduchového polštářku kyBoot posiluje chodidla, napřimuje tělo, uvolňuje svalstvo, šetří klouby a napomáhá lepšímu krevnímu tlaku.